Rožmitál na Šumavě
ZŠ a MŠRožmitál na Šumavě

Vážení rodiče,

Vaše děti, žáci 1.-5.tříd základních škol, mají nárok na na dotované ovoce a zeleninu ZCELA ZDARMA, a to díky novému projektu Evropské unie a České republiky "OVOCE DO ŠKOL".

Náš smluvní dodavatel - BOVYS s.r.o. - bude nabízet zdarma zdravé produkty ke konzumaci ve škole, a to 2x měsíčně. Pestrý sortiment čerstvého ovoce, zeleniny i 100% ovocných a zeleninových šťáv.  Vše bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků a sladidel.

Cílem projektu "Ovoce do škol" je zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, zlepšit zdravotní stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Podpora je poskytována na:

• čerstvé ovoce a zeleninu
  • balené čerstvé ovoce a zeleninu (např. upravené krájením nebo strouháním), pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla
  • balené ovocné a zeleninové šťávy pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty, avšak jejich podíl může činit nejvýše 25% celkového počtu dodaných produktů.
  • mléko

Ovoce do škol